Największe lotnisko na świecie, rzut oka na Port Lotniczy w Dubaju.

Jeśli chodzi o największe lotnisko na świecie, możemy wziąć pod uwagę zarówno jego powierzchnię, ilość odprawianych pasażerów lub tez natężenie ruchu. Jeśli chodzi o największe lotnisko pod względem liczby pasażerów, jest to Międzynarodowy Port Lotniczy Hartsfield – Jackson w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że obsługuje ono prawie 100 mln pasażerów rocznie. Na podium w konkurencji największe lotnisko na świecie, znajduje się również Międzynarodowy Stołeczny Port Lotniczy w Pekinie w Chinach obsługujący blisko 82 mln pasażerów. Trzecie miejsce zajmuje londyńskie Heathrow odprawiające ponad 70 mln pasażerów.
Biorąc pod uwagę powierzchnie lotnisk, port lotniczy Ad – Damman w Arabii Saudyjskiej to największe lotnisko na świecie. Blisko 78000ha. Drugim pod względem powierzchni jest Port Lotniczy w Denver – 13726 ha, na trzecim miejscu plasuje się Port Lotniczy w Dallas – blisko 8000 ha.
Dubaj również jest to największe lotnisko na świecie. Na podstawie kilku wyliczeń, sprawdzimy i przekonamy się naprawdę o jego wielkości. Lotnisko obsługuje blisko 6000 lotów tygodniowo,
ponad 47 mln pasażerów rocznie. Koszt budowy Portu Lotniczego to 4, 5 mld dolarów. Pracuje w nim blisko 90000 osób. Powierzchnia jaką zajmuje to największe lotnisko na świecie to blisko 3000 ha. To największe lotnisko na świecie obsługuje ponad 350000 lotów rocznie.
Na pewno niebawem doczekamy się kolejnego lotniska, które będzie można nazwać największym lotniskiem na świecie.

Leave a Reply